Marta Patena-radna z Krakowa robiącą bardzo dużo nie tylko dla mieszkańców Krakowa lecz i całej Polski.
KPL_17_2017_RMK_predruk2_MPatena
Objawy i zagrożenia
Elektrosmog jest niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Nie widzimy go, więc wydaje nam się, że problem nie istnieje – twierdzi prof. Dominique Belpomme, onkolog kliniczny z paryskiego Uniwersytetu Rene Descartesa.
Światowa Organizacja Zdrowia zalicza energię elektromagnetyczną (PEM) do najbardziej powszechnych i najszybciej rozwijających się czynników zanieczyszczających nasze środowisko. Od 2011 uznaje się ją za „możliwie rakotwórczą”. – Bez wątpienia mamy do czynienia z cichą epidemią – jednoznacznie stwierdza profesor.
Ból i zawroty głowy, zmiany skórne, zaburzenia czucia, problemy z koncentracją, pamięcią, utrzymaniem równowagi, bóle mięśni, szumy w uszach i poczucie gorąca w jego okolicach bezpośrednio po rozmowie telefonicznej, nadwrażliwość słuchowa, a czasem także bezsenność, objawy lękowe, depresja – to objawy tzw. nadwrażliwości elektromagnetycznej, na którą cierpi 2-10% Europejczyków. Choroby, której leczenie przypomina epilepsję lub Alzheimera. – Możemy jedynie łagodzić jej objawy, ale nigdy nie uda nam się wyleczyć jej całkowicie – przekonuje prof. Belpomme.
Prof. Belpomme w Krakowie przedstawił wyniki dziesięcioletnich badań nad tą chorobą. Sprawa wygląda poważnie: – Wśród 1200 przebadanych przeze mnie osób, u aż 70 proc. elektrosmog spowodował zakłócenia w przepływie krwi do mózgu.
Jego obawy o wpływ PEM na zdrowie człowieka potwierdza także prof. Alicja Bortkiewicz z łódzkiego Instytutu Medycyny Pracy: – Ryzyko zachorowania na raka u osób, które korzystają z telefonów komórkowych dłużej niż 10 lat, wzrasta o 50 proc. Ten procent powiększa się o kolejne 30, jeśli telefon przykładamy zawsze do tego samego ucha.
Poniżej link do wypowiedzi Pana Profesora i inne.
Cyprus-Leaflet-EMF-and-Health-2017 PL
Opinia lekarska uznana przez Sąd
EHS-uzasadnienie-wyroku-Francja-j.polski